Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU BARTIN'DA KADINLARLA BULUŞTU

...

Okunma: 1514

30.07.2019 11:10

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 27. Dönem 2. Yasama Yılı’nın sona ermesi ve TBMM’nin tatile girmesi sonrası çalışmalarına şehrimiz Bartın’da devam ediyor.

 

Akpınar köyündeki kadınlarla bir araya gelen Bankoğlu, “Kadın, emeğin kendisidir. Dünya kurulduğu günden beri kadınların emeği ile yaşanılır ve güzel bir yere dönüşmüştür. Bu gerçek, hiçbir zaman değişmeyecek. Akpınar köyünde emekçi kadınlarımızla birlikteyiz. Tarlada olsun, bahçede evde olsun, durmadan çalışan, bulup buluşturan, yoktan var eden tüm kadınlarımızın güçlenmesini istiyoruz.” dedi.

 

Cumhuriyetin ilânıyla beraber Atatürk’ün önce kadınlar ve çocuklara büyük önem veren yaklaşımlarını hatırlatan Bankoğlu, “Kadınlar ve çocuklar, Atatürk sayesinde birinci sınıf konuma gelmiştir. Seçme ve seçilme hakkından eğitime, eğitimin her branşından her türlü mevkiye kadar bütün yolları Atatürk açmıştır. Bizler  de CHP olarak Atatürk’ün açtığı o yolların kapanmasına, kadınlarımızın ikinci sınıf muamele görmesine her alanda karşı çıkıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Kadınların eğitiminin sadece bir ülkeyi değil dünyayı değiştireceğini söyleyen Bankoğlu, eğitimin küçük yaşta başlamasının önemini vurgularken “Küçük yaşta eğitim imkânı bulamamış kadınlarımızın kendini geliştirmesi, ekonomiye katkıda bulunması, ailesine ve çevresine verimli olması için desteklenmesi şarttır. Bunun için Devlet'in tüm hatlarıyla ayrım yapmaksızın öncelikle kadınlarımızı desteklemesi şarttır” dedi.

 

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı ve hayat pahalılığına ilişkin şikâyetlerde bulunan emekçi kadınlar, ellerine geçen paranın satın alma gücünün kalmamasından yakındılar. Bankoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yurttaşların birkaç kişi birleşerek bile kurban alamaz duruma geldiğine dikkat çekti. Sözlerine “Hele ki 13 milyon emeklinin tedirginlikle beklediği maaş zammı, % 5 gibi akıl almaz bir oranda olmuştur. Devlet, yurttaşların cebinden kepçeyle almakta ve kaşıkla koymaktadır. İşi olan elindeki parayla geçinmeye çalışmakta, işi olmayan ise zaten geçinememektedir. Özellikle % 50’yi bulan mutfak enflasyonuyla ülkemiz hiç görmediği kadar büyük bir ekonomik buhran içindedir. Yurttaş, kendi toprağının patatesini, soğanını, domatesini alamaz hâle getirilmiştir." dedi.

 

Sözlerini tamamlarken yerel seçimler sonrası CHP belediyelerine geçen kentlerin geçmiş harcamalarına dikkat edilmesini önemli vurgulayan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Özellikle kadınların bu konuya daha çok dikkat etmelerini rica ediyorum. Kadınlar, özellikle emekçi kadınlar israftan hiç hoşlanmazlar. Alın teri ile para kazanmanın ne olduğunu, bir liranın kıymetini bilirler. CHP’li belediyelerin açıkladığı israf tablolarına, AKP hükümetinin öncelikli harcamalarına baksınlar. Başka ne söylenir ki? İşte biz, bu olup bitenleri herkes görsün ama en çok da  kadınlar bilsin istiyoruz. CHP olarak tüm kadınlarımız güçlensin istiyoruz.” diyerek Akpınar köyünün emekçi kadınları huzurunda tüm emekçi kadınları selamladı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00321
0.003742021-05-12 05:12:22