Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SÖZ UÇTU YAZI KALDI...

Bülent Bostancı yazdı...

Okunma: 5534

20.02.2017 19:29

bülent bostancı,
Facebook'ta Paylaş

Barajlar

 

Bartın’da kamu yatırımlarının hızla devam ettiğini görmek sevindirici. Yıllardır bitirilemeyen Kirazlık Köprü Barajı inşaatında çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Her şey yolunda giderse Bartın iki yıl içinde Kirazlık Köprü Barajı, Kozcağız Barajı ve Kışla Sel Kapanı olmak üzere dev yatırımlara kavuşmuş olacak.

 

Tarihler tutmadı

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 2014 yılında Bartın’ın Kozcağız beldesinde temel atma törenine katılmıştı. Bakan Eroğlu o törende müteahhit firmalardan barajların bitirilme tarihleri için söz almıştı. Söz uçar yazı kalır demişler. Görkemli törende Kirazlık Köprü Barajı’nın 12.12.2016 tarihinde, Kozcağız Barajının 20.12.2017 tarihinde bitirilmesine dair sözler verilmiş-alınmıştı.

 

Tutarsa ne ala…

 

Kirazlık Baraj inşaatı için verilen 12.12.2016 tarihi çoktan geçti. Umarım her şey yolunda gider ve daha büyük gecikmeler yaşanmaz. Barajların belirtilen tarihlerde bitirilmemesi durumunda müteahhitler Bartın’a okul yapacaklarının sözünü vermişlerdi. Söz uçtu yazı kaldı. Bu durumda Kirazlık Baraj inşaatını yapan müteahhit firma okul sözünü tutacak mı? Tutarsa ne ala…

 

Tüneller

 

Amasra tüneli bir hayal bir rüya gibiydi ama bir çırpıda tamamlandı. Amasra’ya ulaşım artık çok rahat ve çok kolay. Sırada Kurucaşile’ye kadar uzanan tüneller var. Yaklaşık iki yıl sonra Kurucaşile’ye ulaşım tıpkı Amasra gibi bugün olandan çok ama çok daha kolaylaşmış olacak. Kurucaşile’nin termik santral mücadelesi veren Amasra’ya alternatif olmaya hazır olması, bugünden hazırlıklara başlaması gerekir.

 

Termik santral demişken…

 

Türkiye’nin enerji açığı ortada. Bu açığın kapatılabilmesi için muhakkak bir şeyler yapılmalı, yapılıyor da. Amasra’da ki kömür rezervi de bu açığın giderilmesi için kullanılmalı ancak termik santralin kurulacağı bölge Amasra mı olmalı?

 

Rüzgar gülleri

 

Amasra’da rüzgar enerjisi neden denenmiyor? Amasra’nın tepelerinde ya da denizin içerisine kurulacak rüzgar güllerini düşünsenize. Amasra’nın doğal güzelliğine nasıl da renk katar.

 

Bartın Batman’a karşı

 

Bartın ve Batman hala karıştırılmaya devam ediyor. Son ve en ciddi karıştırılma olayı ulusal haber kanallarında yaşandı. Bartın, bir yanlışlık sonucu Avrupa’nın en kirli havasına sahip ikinci şehri ilan edildi. Oysaki bu unvan Batman’a aitti. Neden karıştırılıyoruz? Neden hala birçok insan Batı Karadeniz’in incisi Bartın’ı doğunun bir ili sanıyor? Tanıtım, tanıtım, tanım…

 

Işıl ışıl büyüyor

 

Bartın’ın girişinde ışıl ışıl bir üniversite büyüyor. Bartın’ın adını Türkiye’nin dört bir yanına duyuruyor. Geçtiğimiz haftalarda Bartın Üniversitesi kapılarını basın mensuplarından muhtarlara kadar pek çok kesime açtı.

 

Kalemi kırma zamanı

 

Binalar, derslikler, laboratuvar gezildi görüldü. Lakin yüzde 90’dan fazlası öz ve öz Bartınlı olan İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri kente atanarak gelen bürokratlar kadar ilgi göstermedi Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü tanıtım gezilerine.

 

Kafamızı kaşıma zamanı, düşünme zamanı ve kalemi kırma zamanı bence. 

 

 

Etiketler: bülent bostancı,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00359
0.004192021-05-12 05:16:53