Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRK HAVA KURUMU 92 YAŞINDA

...

Okunma: 2392

16.02.2017 17:52

türk hava kurumu, bartın, sabri aktaş,
Facebook'ta Paylaş

Türk Hava Kurumu (THK) kuruluşunun 92’inci yılını kutladı. Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş kurumun Milli Bütçeden doğrudan pay almadığının altını çizerek, “Kurumumuz, halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkanlarını zorlamaktadır.” Dedi.

 

Kuruluşunun 92’inci yılını kutlayan Türk Hava Kurumu’nun Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda ki çelenk koyma töreninde açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Aktaş Cumhuriyetin ilk çeyrek yüzyılında Atatürk’ün önderliğinde ve halkın olağanüstü desteğiyle çıkılan yolda Türk Hava Kurumu’nun birçok başarıya imza attığını ifade ederek, “92 yıllık bu güzide Cumhuriyet Kurumunun Bartın Şube Başkanı olmaktan büyük onur duyuyorum.” Dedi.

 

300 bin gence havacılık eğitimi

  

Kurumun eğitim çalışmalarından bahseden Aktaş, “Bugün Türk havacılığı; askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, Türk Hava Kurumunun katkılarını anımsatmak, hakkımız ve gururumuzdur. Bu vesileyle Türk Hava Kurumu ve Türk Havacılığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, emeği geçenleri saygıyla anıyorum. Kurum olarak Ülkemizde havacılık alanında nitelikli işgücü yoktur, diyerek bu sorunu kabullenmedik. Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay üniversitesini 2011 yılında hayata geçirdik ve son olarak geçen hafta içinde İzmir Ulaştırma Fakültemizi de hizmete açtık böylelikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi 4 Fakülte 3 Enstitü ve 2 Meslek yüksekokulu ile Ülkemiz Havacılığına önemli bir ivme kazandırdı. 5 yıl gibi kısa bir sürede Kurumumuz 300 binin üzerinde gencimize havacılık eğitimi verdi. Milli Bütçeden doğrudan pay almayan kurumumuz, halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkanlarını zorlamaktadır.” Diye konuştu.

 

Ambulans helikopter faaliyeti

    

Kurumun havadan yangın söndürme imkan ve kabiliyetini ülkeye kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal kurum olduğunun da altını çizen Aktaş, “Havadan yangın söndürme kabiliyetimiz her geçen gün daha da güçleniyor! Ülkemiz ormanlarını yangınlardan korumak için canları pahasına görev yapan ateş savaşçılarımız, orman ve su işleri bakanlığımızın emrinde görevlerine devam ediyor. Ancak bu önemli faaliyetlerimiz sadece yangın söndürme hizmetimizle sınırlı kalmadı Ülkemize ve halkımıza hizmet vermek için ambulans helikopter faaliyetimizi Sağlık Bakanlığımız sayesinde başlatmış bulunduğumuzu siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmak istiyorum. Helikopterlerimiz ile ülkemiz insanlarına Sağlık Bakanlığımız yönetiminde şifa dağıtmaya devam etmekteyiz ve bunu yapmaktan da büyük gurur duyuyoruz.” Dedi.

 

Yolcu uçaklarının bakım faaliyetleri

 

Türk Hava Kurumu olarak, Atatürk’ün dediği gibi İstikbali göklerde aramaya devam ettiklerini söyleyerek açıklamasını sürdüren Aktaş, “Bu nedenle son bir yıllık dönem içinde diğer bir önemli projeye imza attık ve helikopterlerimizin bakımlarına ilave olarak da Airbus gibi yolcu uçaklarının bakım faaliyetlerinin başlatılması için büyük yol kat ettik. Bir ülkede uçak üretimi kadar önemli olan diğer bir konu da üretilen uçakların bakımının yapılabilmesidir. Türk Hava Kurumu olarak bu hizmeti sektörümüze vermekten büyük gurur duyacağız.” Dedi.

 

Halktan aldığımızı halkımızla paylaşıyoruz

 

Aktaş açıklamasının son bölümünde kurum elde ettiği tüm gelirleri yine halkın hizmetinde kullandıklarına vurgu yapıp, “Hiç şüpheniz olmasın ki biz ne gelir elde edersek tekrar halkımızın hizmetinde kullanıyoruz. Halktan aldığımızı halkımızla paylaşıyoruz. Özellikle her yıl binlerce gencimize ücretsiz olarak verdiğimiz havacılık eğitimleri ile THK Üniversitemizde burslu olarak okuyan öğrencilerimiz sayesinde Türk Hava Kurumu; halkımıza, devletimize, milletimize, kısacası kendisini izleyen herkese büyük gurur ve onur yaşatmaktadır.” Şeklinde konuştu.

Etiketler: türk hava kurumu, bartın, sabri aktaş,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00331
0.003942021-05-12 04:02:02