Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÜMİT AKSAKAL GÖREVE BAŞLADI

...

Okunma: 4039

09.08.2019 11:34

Facebook'ta Paylaş

AK Parti’deki temayül yoklamasının ardından parti genel merkezinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına getirilen Ümit Aksal, basın açıklamasında bulundu. Bu kutlu görevin kendisine nasip olduğunu ifade eden Aksakal, görevde kaldığı sürece önce Bartın’a daha sonra vatana ve millete güzel hizmetlerde bulunmak istediğini söyledi. 

 

AK Parti’deki temayül yoklamasının ardından parti genel merkezinde AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına getirilen Ümit Aksal, basın açıklamasında bulundu.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığındaki açıklamaya AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve partililer de katıldı.

 

 

Bu kutlu görevin kendisine nasip olduğunu ifade eden Aksakal, görevde kaldığı sürece önce Bartın’a daha sonra vatana ve millete güzel hizmetlerde bulunmak istediğini söyledi.  Aksakal, “Salı günü AK Parti Genel Merkezi’nde Bartın Merkez İlçe Başkanlığı görevi için 4 arkadaş Ankara’ya gittik. Bu kutlu görev bize nasip oldu. İnşallah önce Bartın’ımıza, vatanımıza, milletimize hayırlı güzel bir görev yapmak nasip olur. Ben bu kapsamda öncelikle İl Başkanımız Turhan Kalaycı’ya, Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a, il yönetimindeki arkadaşlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, tüm teşkilat mensuplarımıza, il genel ve belediye meclisindeki tüm büyüklerimize ve tüm arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir görev daha önceki başkanımız Dilek Acar’a da bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hepimize hayırlara vesile olsun” dedi.

 

Dursun: “Bu bir bayrak yarışı”

 

Ümit Aksakal’a görevinde başarılar dileyen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun da “Bu görev bir bayrak yarışıdır. Dilek Acar bir yıldan fazla bu görevi yürüttü. Ondan önce ilçe başkanlarımız var yine. Teşkilat içerisinde meclislerde diğer alanlarda da bu değişimler her zaman olur. Her yerde bu görevler sürelidir. Önemli olan bu süre içerisinde teşkilat çalışmasını güzel bir şekilde tamamlayıp devamında ondan sonraki arkadaşımıza bayrağı teslim etmek.  Bugün de burada bu yaşanıyor. Ümit Aksakal il yönetiminde görev alan bir arkadaşımız. Teşkilatımızın içerisinde yeri olmakla birlikte il yönetiminde bir seçim dönemini birlikte geçirdiğimiz oldukça tecrübeli bir kardeşimiz. Ben başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Merkez ilçe önemli bir görev. Merkez ilçe aslında bütün bir ilin yükünü çeken bir yer. Ben ekibi ile beraber birlik ve beraberliği sağlayarak hep birlikte önümüzdeki 4 yıl içerisinde burada önemli bir başarıyı elde edeceğimizden hiç şüphe duymuyorum. Bu parti çünkü 2001 yılında bu ruhla kuruldu inşallah 2023 hedeflerine de bu ruhla ulaşacak”  şeklinde konuştu.

 

Kalaycı: “Genel merkezimiz Ümit kardeşimizi bu göreve layık gördü”

 

Aksakal’a görevinde başarılar dileyen ve partililere birlik ve beraberlik mesajları veren AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da kendisinin görevden alınacağına dair sosyal medyadaki paylaşımlara açıklık getirdi. Turhan Kalaycı şunları söyledi:

“Buradan hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, İslam alemine ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi hizmet demek aslında bayrak yarışı demek. Merkez İlçemizdeki bu bayrak yarışında son noktayı Salı günü koyduk. Eski Merkez İlçe Başkanımız Yusuf Bey bildiğiniz gibi 31 Mart’taki yerel seçimlerde partimizin Bartın Belediye Başkan adayı olmuştu. Onun yerine Dilek Acar kardeşimiz 7 aydır  merkez ilçe başkanlığı görevini vekaletten yürütüyordu. Tabi bu durum vekaletten yürümeyeceği için önce partimizde merkez ilçe başkanlığı için bir temayül yoklaması yapıldı. Salı günü de genel merkezimiz 4 adayımız arasından Ümit Aksakal kardeşimizi bu göreve layık gördü.

 

“Bartın Ümit’lendi”

 

Ümit kardeşimize bu görevin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Bundan sonra Ümit kardeşimizin ben Bartın’a bir ümit katacağını ve teşkilatımızın taze bir ruhla yoluna devam edeceğine inanıyorum. Bartın Ümit’lendi. İnşallah Ümit kardeşimizle birlikte teşkilatımız yeniden 2002 ruhunu yakalayacak ve Bartın’da yeniden bir yapılanma olacaktır. Tabi bu süreçte Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Bey’inde çok fazla katkıları oldu. İnşallah bu karar Bartın’ımız ve partimiz için hayırlı olacaktır. Birlik ve beraberlik içinde nice parti toplantılarını birlikte yapmayı ve nice bayramları birlikte geçirmeyi umuyorum. Tabi bu süreçte Merkez İlçe Başkanlığımızda görev almak isteyen arkadaşlarımız Ümit Başkana başvurabilirler. Ümit bey mutlaka bunları değerlendirecek ve yeni bir listeyle inşallah kongresini yapacaktır.

 

“Liderimize, Türkiye’mize ve milletimize güveniyoruz”

 

Bundan sonra yine Bartın’a güzel hizmetlerde bulunacağımıza inanıyorum. Asla kırılma olmadan fitne ve fücura yer vermeden yolumuza devam edeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. AK Parti Türkiye’de 2 kişiden 1’inin oyunu alana bir parti. Liderimiz sadece AK Parti’nin değil, Türkiye’nin değil, İslam aleminin umudu olmuş bir dünya lideri. Dolayısıyla bize düşen görev birlik ve beraberlik ruhunu asla bırakmadan yoluma devam etmektir. Biz liderimize güveniyoruz,  Türkiye’mize ve milletimize güveniyor ve yolumuza devam ediyoruz. Durmak yok, yola devam.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00425
0.004792021-08-01 09:24:45