Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOLCU MİNİBÜSÜNÜN YOLUNU KESTİLER...

Minibüsün içindeki yolcular jandarma ekipleri gelene kadar korku dolu anlar yaşadı...

Okunma: 34560

08.02.2017 15:24

Facebook'ta Paylaş

 

Kumlucalı minibüsçülerle Kozcağızlı minibüsçüler arasındaki gerginlikte yolcu minibüsünün önü kesildi.  

 

Bartın’dan Kumluca istikametine seyir halinde olan Ekrem Özen yönetimindeki yolcu minibüsünün Kozcağız beldesinden geçerken içinde 7 kişinin bulunduğu bir otomobil tarafından yolu kesildi.

 

Seyir halindeki minibüste yer alan yolcuların hayatını da tehlikeye sokan olayda otomobilde bulunan şahıslar üst üste hamleler yaparak yolcu minibüsünün önünü kesip durmaya zorladı.

 

Otomobilden inen şahıslar minibüsün yanına gelerek kapıları açmak istedi. Korku dolu anlar yaşayan minibüs şoförü ve yolcular jandarma ekiplerini ve yakınlarını arayarak yardım istedi.

 

Camlara vuran ve kapıları açtırmak isteyen şahıslar nedeniyle aralarında bayanlarında bulunduğu yolcular büyük korku yaşadılar.

 

Bu sırada minibüs içindeki yolculardan bazıları cep telefonu kameraları ile yaşananları saniye saniye kaydettiler.

 

Kısa süre içinde söz konusu olayın yaşadığı bölgeye intikal eden jandarma ekipleri, tarafları karakola götürerek ifadelerine başvurdu.

 

Olayın duyulması Kumluca halkının tepkilerine neden oldu. Otomobille minibüsün yolunu kesen şahısların Kozcağızlı minibüs şoförleri oldukları ve olayın yolcu alma konusu nedeniyle yaşandığı iddia edildi.

 

Yaşanan olayın ardından Kumluca Belediyesi Birlik Otobüsleri Yönetimi ve sürücüleri yaşanan hadiseye ilişkin şikayetlerini Bartın Valiliği, Bartın Emniyet Müdürlüğü ve Savcılık makamlarına taşıma kararı aldı.

 

Kumluca Birlik Otobüsleri Yönetimi seyir halindeki Kumluca minibüsünün yolunu kesen Kozcağızlı minibüs şoförlerinin cezalandırılmasını isterken daha öncede benzer durumlarla karşı karşıya kaldıklarını, şoför ve yolcuların can güvenliğinin açıkça tehdit edildiğini, eşkıyalık benzeri tutumlara son verilmesini ve ilgili tüm makamlarında konuyla ilgili çalışma başlatması gerektiğini ifade etti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00496
0.005582021-05-12 05:01:16