Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÖRENDE GERGİN ANLAR YAŞANDI

Saatlerce yol geldiler ancak...

Okunma: 10271

27.05.2017 17:06

bartın üniversitesi, bartın üniversitesi mezuniyet, bartın üniversitesi 2016-2017 mezuniyet töreni, bartın üniversite mezuniyeti 2017
Facebook'ta Paylaş

3 bin 377 öğrencinin mezuniyet coşkusu yaşadığı Bartın Üniversitesi Mezuniyet Töreni için yurdun dört bir yanından öğrenci aileleri Bartın’a akın etti. Binlerce kişi Bartın Atatürk Stadyumu tribünlerini doldururken binlerce kişi de töreni tel örgülerin ardında izlemek zorunda kaldı.

 

Bartın Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni saat 17:00’da başladı. Tören geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Bartın Atatürk Stadyumu’nda düzenlendi. Stadyumun kapalı tribünleri saatler öncesinden tıklım tıklım doldu. Stadyumda misafir takım tribünleri de dahil olmak üzere açık tribünlerde de yer kalmadı. Çocuklarının yıllarca öğrenim gördüğü üniversiteden mezun oluşlarına şahit olmak isteyen, sayıları binin üzerinde öğrenci yakını ise töreni tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı.

 

Gergin anlar yaşandı

 

Yurdun dört bir köşesinden otobüsler ya da özel araçlarıyla tören alanına gelen öğrenci yakınları tribünlerde oturacak yer bulamayınca töreni başta sona ayakta ve tel örgülerin ardında izlemek zorunda kaldılar. Saatlerce süren yol çilesinin sonrasında töreni ayakta ve tel örgülerin ardında izlemek zorunda kaldıkları için tepki gösteren öğrenci yakınları ile stadyum kapılarında görevli güvenlik görevlileri arasında gergin anlar yaşandı.

 

Öğrenci aileleri tepki gösterdi

 

Bir öğrenci yakını tören için Şanlıurfa’dan geldiğini ve yaklaşık 14 saattir yollarda olduğunu ifade ederek, “Çocuğum dört yıl boyunca bu şehirde öğrenim gördü. Biz yıllarca bu anı bekledik. 14 saatlik yoldan geliyoruz ama burada ayakta kaldık. Aracımıza park yeri bulabilmek için yarım saat uğraştık. Yorgunluğumuz ve ayakta kalmamız bir yana bulunduğumuz yerden töreni de izleyemiyoruz. Neden bu kadar insanı dışarıda bırakıyorlar? Tribünlerde oturanlar insanda biz insan değimliyiz? Hiç değilse bizi sahanın kenar boşluklarına alsalar ne olurdu? ” Şeklinde serzenişte bulundu.

 

Bir başka öğrenci yakını ise Denizli’den Bartın’a geldiğini belirterek, “Sabaha yakın yola çıktık ve akşam törenden önce Bartın’a ulaştık. Buraya gelirken kurduğumuz bir sürü hayal vardı. Çocuğumuzun mezuniyet törenini izleyecektik. O anlara, o mutluluğa şahit olacaktık ama burada tel örgülerin ardından kaldık. Ne alanı görebiliyoruz ne de törende neler olup bittiğini. Bu alanın yetersiz olacağı belli değimliydi? 3 binden fazla öğrencinin mezun olduğu bir alana binlerce kişi geliyor ve neredeyse bin kişi ayakta, dışarıda kalıyor. Böyle büyük bir törende bizim içinde kaldığımız tablo hiç olmadı.” Şeklinde konuştu.

 

Kapılar zorlandı

 

Sahaya girmek isteyen öğrenci yakınları tarafından zaman zaman demir kapılarda zorlanırken bölgeye özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra polis ekipleri de sevk edildi. Tören programının ardından kapıların açılmasıyla birlikte öğrenci aileleri sahaya girdi. Dışarıda kalan ve töreni takip edemeyen öğrenci yakınlarının olması nedeniyle gergin anların yaşandığı törende ciddi bir olay ise yaşanmadı.

Etiketler: bartın üniversitesi, bartın üniversitesi mezuniyet, bartın üniversitesi 2016-2017 mezuniyet töreni, bartın üniversite mezuniyeti 2017
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09916
0.099622019-09-23 11:55:19