Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Yurdun dört bir yanından binlerce kişi tören için Bartın'a geldi...

Okunma: 4287

27.05.2017 16:54

bartın üniversitesi, bartın üniversitesi mezuniyet, bartın üniversitesi 2016-2017 mezuniyet töreni, bartın üniversite mezuniyeti 2017
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Bartın Atatürk Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Törene Türkiye’nin dört bir yanından binlerce öğrenci yakını katıldı.

 

Rektör Uzun: “Aileleri de canı gönülden kutluyorum”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun mezuniyetin aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu da belirterek, mezun olan öğrencileri ve ailelerini kutladı. Rektör Uzun, “Mezunlarımızı ve öğrencilerimizin bu noktaya gelmesinde en az onlar kadar payı olan, onları büyük bir özveriyle yetiştiren ve her zaman destekleyen aileleri de canı gönülden kutluyor, teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra pek yakında çalışma hayatına atılıp yeni başarılara imza atacağınıza inancım tamdır. Burada aldığınız eğitimle ülkemizin daha müreffeh ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında üstlenmeniz gereken sorumluluklar oldukça büyüktür. Yıllar sonra sizleri önemli mevkilerde görmekten gurur duyacağımı da ayrıca belirtmek isterim.” diye Konuştu.

 

“Mezunlarımızla her zaman iletişim içinde olacağız”

 

Bartın Üniversitesi’nin mezunlarıyla her zaman dayanışma içerisinde olacağını da kaydeden Rektör Uzun, “Üniversitemizle olan bağlarınızı bundan sonra da güçlendirerek devam ettireceğinize olan inancım tamdır. “Bartın Üniversitesi ailesinin bir ferdi olmak” kavramı, beraberinde güçlü bir aidiyet duygusu getirir. Öğrencilerimiz arasındaki bu bağ, üniversite hayatı ile başlayıp mezuniyetle biten bir zaman dilimiyle sınırlı değildir. Üniversitemiz ile mezunlarımız arasındaki iletişimi güçlendirmek, mezunlar arasındaki dayanışmayı arttırmak, mezunlarımızın desteğini alarak üniversitemizin ve öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmak gerçekleştirmeyi düşündüğümüz hedefler arasındadır. Bu hedefi gerçekleştirebilmemizde siz mezunlarımızın katılımı ve desteği büyük önem taşımaktadır.” Şeklinde konuştu.

 

“Bugüne kadar 8 bin 845 mezun”

 

Rektör Uzun, Bartın Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a da teşekkür ederek, “Bugün itibarıyla, 14 bin 333 öğrencisi bulunan Üniversitemiz, 536 akademik ve 241 idari insan kaynağı ile eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. Bugüne kadar 8 bin 845 mezun veren Üniversitemizde, halen son sınıfta bulunmaları dolayısıyla mezun olabilecek düzeydeki öğrenci sayımız ise 3 bin 377’dir. Diğer taraftan, Üniversitemiz fiziki anlamda da önemli bir mesafe kat etmiştir. Bundan sonraki süreçte üniversite olarak kalite geliştirmeye ve bölge ile işbirliğine daha çok odaklanarak sürekli iyileşmeyi önceleyen bir yaklaşım sergileyeceğiz. Bu bir sorumluluk anlayışını da beraberinde getirmektedir. Bunu gerçekleştirmek için tüm iç ve dış paydaşlarımızla birlikte çalışmaya özen göstereceğiz. Bu bağlamda, üniversite ve bölgenin güçlü yanları ile fırsatları katılımcı bir anlayışla analiz edilecektir. Daha sonra belirlenen alanlarda farklılaşma ve odaklanma stratejisi ile üniversitemizin rekabet üstünlüğü elde edeceğine inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.

 

Milletvekili Tunç: “Onlar artık birer Bartın sevdalıları”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise Bartın Üniversitesi’nin artık şehre sığmadığını kaydettiği konuşmasında, Bartın’ımızda bir sevinci paylaşıyoruz. Bartın Üniversitesi artık Bartın’a da sığmıyor. Bartın, Bartın Üniversitesi ile birlikte büyüyor ve üniversite büyüdükçe Bartın’da büyümeye devam ediyor. Bugün Bartın’a, Amasra’ya Bartın’ın güzelliklerini görmeye gelmiş oldunuz. Yavrularınızın sevincine ortak oldunuz. Onlar artık birer Bartın sevdalıları. Bartın’ın fahri hemşerihleri. Belki bir kısmı gitmeyecek ama gidenlerde tekrar Bartın’a inşallah gelecekler. Bugün burada Türkiye’nin her köşesinden insan var. Üniversite demek bir şehri Türkiye’ye açmak hatta dünyaya açmak demek. 2008 yılında kuruluş kanun teklifinde imzam olan Bartın Üniversitesi ile gurur duyuyorum, onur duyuyorum.” Dedi.

 

Vali Dirim: “Üniversitemiz artık, şehrimize de sığmıyor”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de mezuniyet sevinci yaşayan öğrencileri tebrik ederek, “Bartın Üniversitesi’nin, Bartın’ın bu coşkulu heyecanlı gününde mezuniyet sevincini birlikte paylaşıyoruz. Bu muhteşem manzarayı geçen yılda görmüştüm. Bu yıl ise daha da artarak bir coşku olduğunu memnuniyetle görüyorum. Bartın Üniversitesi mezunları artık, stadyumlara sığmıyor. Bartın için çok güzel bir manzara bu. Üniversitemiz artık, şehrimize de sığmıyor. Değerli öğrenciler burada hayatı paylaştınız. Sizler artık Bartın’ın birer gönüllü kültür elçisi olduğunuzu burada yaşadığınız güzellikleri Türkiye’nin her yerinde anlatacağınızı düşünüyorum. Hayat yolculuğunda çok önemli bir virajı almış bulunuyorsunuz. Ancak tabi ki iş bitmiyor. Çalışma hayatın her döneminde hiç vazgeçilmez bir gerçektir. Bugün burada bulunan öğrencilerimizle birlikte, ailelerini de tebrik ediyorum. Öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum.” Dedi.

 

Üniversite Birincileri Ödüllendirildi

 

Yapılan konuşmaların ardından Lisans birincisi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Sevim Handan Yılmaz ve ön lisans birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) öğrencisi Sibel Artan mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktı.

 

Mezun öğrencilerin hep birlikte kep atmasıyla büyük bir coşkunun yaşandığı, törende Bartın Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle renklendirdi. Törene, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu,  ilçe belediye başkanları, öğretim elemanları, il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Etiketler: bartın üniversitesi, bartın üniversitesi mezuniyet, bartın üniversitesi 2016-2017 mezuniyet töreni, bartın üniversite mezuniyeti 2017
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07558
0.076052019-09-20 21:49:32